Life Roots
47 products
Body & Hair MistsLife Roots Fuzzy Peach & Jasmine Hair & Body Mist Lightly Scented Hair & Body 150ml
Profile: Floral, Fruity
from6,30 € at 5 stores



Body MoisturisersLife Roots Moisturizing Butter Body with Aroma gardenia for All Skin Types 250ml
Hydration, for All Skin Types Skin
Bubble BathLife Roots Moisturizing Shower Gel with Hazelnut & Macadamia Scent 500ml
Moisturizing, for Body
- Body & Hair Mists
Life Roots Volcanic Rocks Men's Body & Hair Mist 150ml
Profile: Woody
from5,95 € at 3 stores - Body Moisturisers
Life Roots Hazelnut & Macadamia Moisturizing Body Lotion with Shea Butter for All Skin Types 250ml
Hydration, for All Skin Types Skin
- Body & Hair Mists
Life Roots Pink Gardenia Body & Hair Mist 150ml
Profile: Floral
from5,95 € at 5 stores - Body & Hair Mists
Life Roots Hazlenut & Macadamia Body & Hair Mist 150ml
Profile: Woody
from5,90 € at 5 stores - Bubble Bath
Life Roots Volcanic Rocks Moisturizing Shower Gel with Powder Scent 500ml
Oiliness Control/Moisturizing/Relaxing, for Body
- Body Moisturisers
Life Roots Volcanic Rocks Moisturizing Body Cream with Shea Butter for All Skin Types 250ml
Hydration, for All Skin Types Skin
- Skin Care Sets
Life Roots Body Hero Duo Skin Care Set for Moisturizing
Contains: Body Mist / Body Cream
from11,50 € at 2 stores - Bubble Bath
Life Roots Acerola & Ginger Energy Booster Moisturizing Shower Gel with Cherry Scent 500ml
Moisturizing, for Body
4,90 € 9,8 €/lt - Bubble Bath
Life Roots Watermint Refreshing Moisturizing Shower Gel with Mint Scent 500ml
Revitalization/Toning/Moisturizing, for Body
4,90 € 9,8 €/lt - Body Moisturisers
Life Roots Acerola & Ginger Energy Booster Moisturizing Body Lotion with Shea Butter for All Skin Types 250ml
Hydration, for All Skin Types Skin
- Body & Hair Mists
Life Roots Spiced Lollipop Body & Hair Mist 150ml
Profile: Spicy
from6,94 € at 6 stores - Sunscreens
Life Roots Vegan Sun Kiwi Fizz Dry Tanning Oil SPF10 Sunscreen Oil 150ml
SPF10SPF 150ml
11,50 € 76,67 €/lt - Skin Care Sets
Life Roots Pink Gardenia Skin Care Set for Moisturizing
Contains: Body Mist / Body Cream
from15,50 € at 2 stores - Sunscreen Sets
Life Roots Sunscreen Set 4 Pieces
Body Sunscreen/After Sun, SPF 30
from19,80 € at 2 stores